Životopis

3. října 2012 v 22:57 | Lussi

Kimberly Noel Kardashian je americká podnikatelka, televizní hvězda, modelka, návrhářka a příležitostná herečka. Je známá především z reality show "Keeping Up with the Kardashians", ve které je se svou rodinou pod neustálým dohledem kamer.

.

DĚTSTVÍ

Kim se narodila 21.října 1980 v Los Angeles, právníkovi Robertu Kardashian a jeho manželce Kris Kardashian (rozené Houghton), ze strany otce podědila Arménský půvab. Její prarodiče Sam Kardaschoff a Harom Kardaschoff pocházeli z bývalé Ruské říše, kde se dnes nachází Turecko a do Ameriky se odstěhovali v roce 1913. Její matka má holandské a skotské předky.


Je prostřední ze tří dcer, má starší sestru Kourtney, mladší sestru Khloé a jediného bratra Roberta. Její máma se podruhé provdala za podnikatele Bruce Jennera, a Kim se tak stala sestrou dvou nevlastních bratrů Burton Jenner, Brandon Jenner a dvou nevlastních sester Kendall Jenner a Kylie Jenner. V roce 1998 úspěšně absolvovala soukromou dívčí školu Marymount High School.


.

VZTAHY

V roce 2000 se provdala za hudebního producenta Damonda Thomase, jejich manželství však po čtyřech letech skončilo rozvodem. Následně randila s R&B zpěvákem Ray J, NFL hvězdou Reggie Bushem, americkým fotbalistou Milesem Austinem a modelem Gabrielem Aubrym. V srpnu 2011 si vzala basketbalového hráče Krise Humpriese, jejichž manželství bylo po 72 dnech ukončeno - Kim nevydržela neustálé urážky a ponižování svého novomanžela. Od dubna 2012 je vídána po boku rapera Kanye Westa, který se netají tím, že po Kim dlouho toužil a hodlá s ní založit rodinu..

2003 - 2007

V únoru 2007 uniklo její proslulé domácí erotické video, které natočila v roce 2003 s tehdejším přítelem Ray J. Vivid Entertainment koupilo práva za 1 milion dolarů, a nahrávku pustilo jako film s názvem Kim Kardashian: Superstar, dne 21.února Kim podala na tuto společnost žalobu. V dubnu 2007 se dohodla se společností Vivid na odškodnění ve výši 5 milionů dolarů.


Kardashian se uvedla na scénu jako kamarádka Paris Hilton. Její první herecká role byla v televizním seriálu Beyond the Break. V říjnu 2007 odstartovala reality show Keeping Up with the Kardashians (ve volném překladu: Držte krok s Kardashianovými), kde mají diváci možnost nahlédnout do osobního života Kim a její rodiny. Tato show se stala divácky velmi úspěšnou, a do října 2011 bylo odvysíláno 69 epizod v 6 řadách.


.

2007 - 2011

Kim vlastní obchod DASH společně se svými sestrami Kourtney a Khloé. V prosinci 2007 pózovala pro časopis Playboy. V roce 2008 se stala tváří značky Bongo Jeans, Carl's Jr., Sugar Factory a dalších produktů. V roce 2008 si zahrála roli Lisy ve filmu Disaster Movie, objevila se v epizodě "Benefits" seriálu Jak jsem poznal vaší matku. V 3.řadě seriálu 90210 si se svými sestrami Khloé a Kourtney zahráli sami sebe. Byla hostitelkou WrestleMania XXIV a byla hostícím porotcem v soutěži America's Next Top Model. V prosinci 2009 se společně s Vanessou Minnillo objevila v CSI: New York. Byla jedna z účastníku sedmé řady Dancing with the Stars, a se svým tanečním partnerem Markem Ballasem skončila na 11.místě. V březnu 2009 se stala spoluzakladatelkou a hlavní módní stylistkou ShoeDazzle.

O měsíc později vydala DVD se cviky na zhubnutí s názvem "Fit In Your Jeans By Friday", společně s profesionálními trenéry Jennifer Galardi a Patrick Goudeau. V září 2009 se stala tváří kampaně "Kiss Away Poverty", která pomáhá v boji proti chudobě. Za každý její zakoupený LipFusion lesk na rty věnovala dolar nadaci pro financování začínajících ženských podnikatelek v USA. V roce 2010 vydala svůj vlastní parfém.


Objevila se v mnoha mezinárodních vydáních mužského časopisu FHM. V tento rok se také nahá nechala vyfotit pro časopis W. Famous Cupcakes, slavná Kalifornská pekárna, vytvořila košíčkový mix speciálně pro Kim. Vanilkový cupcakes se nazývá Va-Va-Va-Nilla. Tentýž rok stihla společně se svými sestrami navrhnout vlastní kolekci šperků a samoopalovací krém s názvem Kardashian Glamour Tan.

Dne 1.července 2010 odhalilo Madame Tussauds její první voskovou figurínu v New Yorku. V srpnu 2011 vytvořila další značku speciálně pro obchodní řetězec Sears s názvem Kardashian Kollection.


.

2010 - 2012

Od roku 2010 je Kim Kardashian vnímaná veřejností jako módní ikona a celebrita prvního řádu. Na spousty akcích se stává ctěným hostem, ačkoliv se v pěveckých a hereckých branžích neaganžuje. Objevila se jako porotce v desáté řadě televizní show The Apprentice, kde dala soutěžícím za úkol vytvořit obchodní vzhled pro její nový parfém. Společně se svými sestrami napsali vlastní autobiografii s názvem Kardashian Konfidential, který se začala prodávat 23.listopadu 2010.

V prosinci 2010 natočila svůj první videoklip pro svou píseň Jam (Turn It Up), který byl představen během Silvestrovské párty v klubu Tao. Na otázku novinářů, zda chystá své vlastní album odpověděla: "Nechystám žádné album. Tato píseň byla nahrána jen pro Kourtney and Kim Take New York (pozn.: epizoda v rámci jejich reality show), a polovina výtěžku z videa šla pro nadaci na podporu boje proti rakovině. To vše bylo uděláno jen pro dobrou věc".

V roce 2010 se Kim stala nejvíce vydělávající celebritou reality show, její příjem za rok se odhadoval na více než 6 milionů dolarů (v přepočtu cca 115 milionů korun). Kim hrdě podporuje uznání arménské genocidy a také prezidenta Baracka Obamu.


V říjnu 2010 začala randit s basketbalovým hráčem Krisem Humphries z New Jersey Nets, v květnu 2010 se zasnoubili a 20.srpna 2010 si v Montecitu v Kalifornii řekli své "ano". Svatba se stala mediálně známou, v jejich reality show byli odvysílány dva díly věnující se pečlivým přípravám na svatbu, ačkoliv jejich štěstí netrvalo dlouho. 72 dní po svatbě podala Kim žádost o rozvod a jako důvod uvedla "neslučitelné rozdíly". V jedné epizodě však uplakaná Kim otevřela své srdce a přiznala, že již nevydržela neustále narážky a ponižování svého novomanžela, a tak doufala, že po svatbě se jeho chování změní a bude jí respektovat. Vše se ale zhoršilo, a tak Kim podala k 31.říjnu 2011 žádost o rozvod.

V roce 2012 se objevila ve třetí řadě oblíbeného amerického fantazijního seriálu Drop Dead Diva, kde si zahrála roli Nikki LePree. Samu sebe ztvárnila v pilotní epizodě Last Man Standing, což je pokračování úspěšného sitcomu u nás známého jako Kutil Tim. Byla nachytána v pořadu Punk'd, a ke konci roku 2012 se představí jako Ava v komediálním americkém filmu the Marriage Counselor.

V současné době se Kim věnuje především charitativním činnostem a návrhářství. Aktivně prodává své oblečení přes eBay a výtěžek věnuje charitám a nadacím. Se svými sestrami plánuji v tomto roce vydat další své produkty tentokrát z oblasti kosmetiky pod názvem Khroma Beauty. Od roku 2011 je pro širokou veřejnost módní ikonou, ženským ideálem krásy a internetovou hvězdou. Od dubna 2012 chodí s raperem Kanye Westem, který ji již údajně měl požádat o ruku - Kim však chce být opatrná, a tak datum svatby zatím nestanovila. 15. června 2013 se jim dokonce narodila krásná holčička jménem North West.

....

Volně přeloženo a upraveno z wikipedie, kopírovat pouze se zdrojem, jinak okamžitě hlásím na blog.cz!
 


Anketa

Sčítání fanoušků Kim Kardashian!

Jsem fanoušek!

Aktuální články

Reklama